Mr. Ph.C.M. (Flip) van Campen

foto Mr. Ph.C.M. (Flip) van Campen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Financieel-economisch woordvoerder van de KVP in de Eerste Kamer. Was aanvankelijk advocaat en later topman van de Boerenleenbank. Had diverse commissariaten en had ook tien jaar zitting in het Europees Parlement. In 1959 werd hij genoemd als minister van Economische Zaken en in 1966 als minister van Financiën. Verliet in 1967 de Eerste Kamer toen hij curator van de Technische Hogeschool Eindhoven werd.

KVP
in de periode 1957-1967: lid Eerste Kamer, lid Europees Parlement (vóór 1979)

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 1 januari 1911

overlijdensplaats en -datum
Lieshout, 13 april 1988

2.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 28 mei 1957 tot 4 mei 1967
  • lid Europees Parlement, van 25 februari 1958 tot 10 mei 1971 (aangewezen door de Staten-Generaal)
  • plaatsvervangend voorzitter hoofddirectie Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank (Rabobank) te Eindhoven, van 1 oktober 1971 tot 1 april 1973

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Centrale Beleggingsraad, vanaf 1973 (nog in 1976)
  • diverse commissariaten

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor de wetsvoorstellen inzake de belastingherziening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juli 1964 tot december 1964
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 29 november 1966 tot 12 december 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-woordvoerder van de KVP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was tijdens de kabinetsformatie in 1959 beoogd minister van Economische Zaken. Werd geen minister nadat een eerste formatiepoging van De Quay was mislukt
  • Werd bij formaties enkele malen genoemd als minister van Financiën. Weigerde in 1965 omdat hij niet de weg voor Vondeling vrij wilde maken om Luns op te volgen.

uit de privésfeer
  • Zijn broer, dr. J.Ph.M. van Campen, was onder meer bestuursvoorzitter van het Academisch Ziekenhuis in Nijmegen. Hij was gehuwd met een zus van C.N.M. Kortmann, Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant.
  • Een schoonzus van zijn echtgenote was een dochter van J.Ch.L. van der Lande, Eerste Kamerlid

verkiezingen
  • In 1956 kandidaat in en in 1963 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.