Drs. B. (Bas) Belder - EU monitor

EU monitor
Maandag 18 november 2019
kalender

Drs. B. (Bas) Belder

foto Drs. B. (Bas) Belder vergrootglas
bron: Europees Parlement
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bas Belder (1946) was van 20 juli 1999 tot 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Namens de SGP†i maakte hij sinds 2014 deel uit van de fractie van Europese Conservatieven en Hervormers†i. De heer Belder werkte eerder in het onderwijs en hij was buitenland-redacteur van het Reformatorisch Dagblad. In het Europees Parlement hield de heer Belder zich met name bezig met buitenlands beleid en was lid (en was lange tijd voorzitter) van de delegatie voor de betrekkingen met IsraŽl.

SGP
in de periode 1999-2019: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

Bastiaan (Bas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ridderkerk, 25 oktober 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

fractie Europees Parlement
  • Fractie Europa van DemocratieŽn in Diversiteit, van juli 1999 tot juli 2004
  • Fractie Onafhankelijkheid en Democratie, van juli 2004 tot juli 2009
  • Fractie Europa van Vrijheid en Democratie, van juli 2009 tot 1 juli 2014
  • Fractie Europese Conservatieven en Hervormers, vanaf 1 juli 2014

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • leraar geschiedenis en staatsinrichting, Christelijke Scholengemeenschap "Johannes Calvijn" te Rotterdam, van 1969 tot 1 augustus 1984
  • redacteur Midden- en Oost-Europa en Midden-Oosten en commentator, "Reformatorisch Dagblad", van 1 augustus 1984 tot 1999
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 1999 tot 2 juli 2019

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Universiteit van Haifa, vanaf 2017

vorige
  • scriba Nederlands Hervormde Buitengewone Wijkgemeente te Apeldoorn

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als EuroparlementariŽr


op het gebied van de EU (2/13)
  • was in 2016 schaduwrapporteur bij de landenrapportage voor Turkije
  • was in 2018 schaduwrapporteur voor strategisch partnerschap tussen de EU en Japan

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1999 met voorkeurstemmen gekozen in het Europees Parlement

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.