Ph. (Philippe) Maystadt - EU monitor

EU monitor
Zaterdag 19 september 2020
kalender

Ph. (Philippe) Maystadt

Met dank overgenomen van Europa Nu.

in de periode 2000-2012: president Europese Investeringsbank

1.

Voornaam (roepnaam)

Philippe (Philippe)

2.

Personalia

land
België

geboorteplaats en -datum
Petit-Rechain (België), 14 maart 1948

3.

Partij/stroming

partij
PSC (Parti Social Chrétien) (Waalse christen-democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • assistent-professor aan de Katholieke Universiteit van Leuven, van 1970 tot 1977
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordiging, voor het arrondissement Charleroi, van 1977 tot 1991
  • minister voor Openbaar Ambt, Leefmilieu en Wetenschappelijke Planning, van 4 november 1980 tot 17 december 1981
  • minister voor Begroting, Wetenschappelijk Beleid en Planning, van 17 december 1981 tot 28 november 1985
  • minister van Economische Zaken, van 28 november 1985 tot 9 mei 1988
  • vice-eerste minister, van 18 oktober 1986 tot 9 mei 1988
  • minister van Financiën, van 9 mei 1988 tot juni 1995
  • hoogleraar Katholieke Universiteit van Leuven, vanaf 1989
  • lid Senaat voor het arrondissement Charleroi-Thuin, van 1991 tot 1995
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordiging voor het arrondissement Charleroi, van 1995 tot 1999
  • minister van Financiën en Buitenlandse Handel, van 23 juni 1995 tot 19 juni 1998
  • vice-eerste minister, van 4 september 1995 tot 19 juni 1998 (na aftreden van minister Wathelet)
  • lid Senaat, van 1999 tot 1 januari 2000
  • president EIB (Europese Investeringsbank), van 1 januari 2000 tot 1 januari 2012

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • voorzitter PSC, van 1998 tot oktober 1999

6.

Nevenfuncties

vorige
  • gouverneur Europese Investeringsbank (EIB), van 1988 tot 1998
  • voorzitter Interim-comité van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), van 1993 tot 1998

7.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • Masters Degree in Public Administration (Claremont Graduate School, Los Angeles, USA)

academische studie
  • rechtsgeleerdheid, Katholieke Universiteit van Leuven

8.

Wetenswaardigheden

onderscheidingen (EU)
Speciale Prijs van de "Association des Juristes d'entreprises"

9.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
  • co-auteur van "L'intervention des pouvoirs publics dans la vie économique"
  • "Ecouter et puis décider"
  • "Comprendre l'économie: l'Etat et le marché à l'heure de la mondialisation"
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.