L.I. (Isabelle) Diks - EU monitor

EU monitor
Woensdag 28 oktober 2020
kalender

L.I. (Isabelle) Diks

foto L.I. (Isabelle) Diks vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Isabelle Diks (1965) is sinds 22 april 2020 wethouder van Groningen. Zij was van 23 maart 2017 tot 1 mei 2020 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Eerder, in 2008, verving zij enkele weken Mariko Peters als Kamerlid. Mevrouw Diks was kledingontwerpster en ondernemer en vanaf december 2008 tot maart 2017 wethouder van Leeuwarden. Daarvoor was zij raadslid in Apeldoorn en Statenlid in Gelderland. Als Tweede Kamerlid hield zij zich bezig met buitenlandse handel, ontwikkelingssamenwerking en defensie. Mevrouw Diks was voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat.

GroenLinks
in de periode 2008-2020: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Lilian Isabella (Isabelle)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 25 juli 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2008 tot 21 december 2008
  • lid gemeenteraad van Leeuwarden, van 11 maart 2010 tot 28 april 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 1 mei 2020
  • wethouder (belast met sociaal domein, zorg, jeugdzorg en volksgezondheid) van Groningen, vanaf 22 april 2020 (tevens locoburgemeester)

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 september tot 21 december 2008 Mariko Peters als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Erkende Streekproducten, vanaf 1 juli 2016
  • voorzitter Oogstfonds, vanaf 1 juli 2019

vorige (2/20)
  • lid Parlementaire Assemblee NAVO, van maart 2017 tot april 2020
  • voorzitter bestuur van de VvE Kornalijnhorst te 's-Gravenhage, van 18 april 2018 tot april 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Commissie van Onderzoek (Provinciale Staten van Gelderland), vanaf 2003
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 november 2017 tot 1 mei 2020

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • ambassadeur duurzame huizenroute, vanaf 1 juni 2015
  • ambassadeur Operatie Steenbreek, vanaf 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2019 samen met Bram van Ojik de initiatiefnota 'Behoud het woud - tien voorstellen ter bescherming van bos wereldwijd' uit (35.327)
  • Diende in 2019 met zeven anderen een motie van wantrouwen in over het ontijdig, onvolledig en onjuist informeren van de Kamer over de burgerdoden die zijn gevallen bij het Nederlandse bombardement op Hawija op 3 juni 2015. De motie werd verworpen, waarbij met uitzondering van de SGP de gehele oppositie vóór stemde.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Besloot in 2020 ca. € 25.000 terug te betalen die zij ten onrechte als verblijfskostenvergoeding had ontvangen. Hoewel zij in Leeuwarden stond ingeschreven, verbleef zij door ziekte meestentijds in Den Haag. De onafhankelijk adviseur integriteit van de Tweede Kamer concludeerde dat zij geen regels had geschonden.
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.