J.G. (Janny) Vlietstra

foto J.G. (Janny) Vlietstra
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Friese sociaaldemocrate die, na in het jeugd- en cultureel werk en de kinderopvang actief te zijn geweest, bestuurder van Leeuwarden werd. Na negen jaar wethouderschap werd zij in 1995 burgemeester van Winschoten en veertien jaar later gedeputeerde van Drenthe. Kwam na haar vertrek daar in 2011 voor de PvdA in de Eerste Kamer en bleef dat met een onderbreking van twee jaar tot en met 2019. Was enige tijd voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking en sprak onder meer over justitie, defensie en huurwetgeving. Tijdens haar Eerste Kamerlidmaatschap waarnemend burgemeester van De Wolden, van Marum, en in 2013-2015 van het Groningse Haren. In 2021-2022 was zij opnieuw waarnemend burgemeester van De Wolden.

PvdA
in de periode 2011-2019: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Janny Griet (Janny)

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 13 april 1948

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/14)

  • burgemeester van Winschoten, van 1 maart 1995 tot 1 februari 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • waarnemend burgemeester van De Wolden (Dr.), van 5 oktober 2011 tot 28 april 2012
  • waarnemend burgemeester van Marum (Gr.), van 13 september 2012 tot 1 mei 2013
  • waarnemend burgemeester van Haren (Gr.), van 1 mei 2013 tot 1 mei 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 september 2017 tot 11 juni 2019
  • waarnemend burgemeester van De Wolden (Dr.), van 1 juni 2021 tot december 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter bestuur Sesam Academie, vanaf 1 juli 2020
  • voorzitter "It Fryske Gea", vanaf september 2020

vorige (2/44)
  • voorzitter Raad van Toezicht zorginstelling "Vanboeijen", van januari 2016 tot 1 april 2016, opmerking: opgestapt na conflict
  • voorzitter Raad van Toezicht Sesam Academie, van 2017 tot 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 februari 2013 tot 9 juni 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 februari 2018 tot 11 juni 2019

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Noord-Nederlands Orkest, vanaf 1 januari 2013

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.