Verordening 1982/596 - Wijziging van de invoerregeling voor bepaalde produkten uit de USSR

Dit is een beperkte versie

U kijkt naar een beperkte versie van dit dossier in de EU Monitor.

1.

Stand van zaken

Deze verordening was geldig van 17 maart 1982 tot 31 december 1983.

2.

Kerngegevens

officiële titel

Verordening (EEG) nr. 596/82 van de Raad van 15 maart 1982 tot wijziging van de invoerregeling voor bepaalde produkten van oorsprong uit de USSR

officiële Engelstalige titel

Council Regulation (EEC) No 596/82 of 15 March 1982 amending the import arrangements for certain products originating in the USSR
 
Rechtsinstrument Verordening
Wetgevingsnummer Verordening 1982/596
Origineel voorstel COM(1982)93
Celex-nummer i 31982R0596

3.

Key dates

Document 15-03-1982
Bekendmaking in Publicatieblad 16-03-1982; PB L 72 p. 15-18
Inwerkingtreding 17-03-1982; in werking zie art 4
Einde geldigheid 31-12-1983; verlengd door 31982R3482

4.

Wettekst

Avis juridique important

|

5.

31982R0596

Verordening (EEG) nr. 596/82 van de Raad van 15 maart 1982 tot wijziging van de invoerregeling voor bepaalde produkten van oorsprong uit de USSR

Publicatieblad Nr. L 072 van 16/03/1982 blz. 0015 - 0018

*****

VERORDENING (EEG) Nr. 596/82 VAN DE RAAD

van 15 maart 1982

tot wijziging van de invoerregeling voor bepaalde produkten van oorsprong uit de USSR

DE RAAD VAN DE EUROPESE GEMEENSCHAPPEN,

Gelet op het Verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap, inzonderheid op artikel 113,

Gezien het voorstel van de Commissie,

Overwegende dat bij Verordening (EEG) nr. 925/79 van de Raad van 8 mei 1979 inzake de gemeenschappelijke regeling voor de invoer uit landen met staatshandel (1) de lijst van produkten is vastgesteld waarvan de invoer in de Gemeenschap niet aan kwantitatieve beperkingen is onderworpen;

Overwegende dat bij Verordening (EEG) nr. 3286/80 van de Raad van 4 december 1980 betreffende de invoerregelingen ten opzichte van de landen met staatshandel (2), waarvan bijlage III bij Beschikking 81/248/EEG (3) werd gewijzigd, onder andere de lijst van produkten is vastgesteld waarvan het in het vrije verkeer brengen in bepaalde Lid-Staten is onderworpen aan kwantitatieve beperkingen;

Overwegende dat bij Beschikking 81/1065/EEG van de Raad van 15 december 1981 houdende wijziging, voor 1982, van de bij Besluit 80/1278/EEG ten aanzien van de landen met staatshandel vastgestelde invoercontingenten (4) de door de Lid-Staten ten opzichte van deze landen in 1982 te openen invoercontingenten zijn vastgesteld voor wat betreft bepaalde produkten;

Overwegende dat de belangen van de Gemeenschap vereisen dat de invoer uit de USSR wordt verminderd;

Overwegende dat dient te worden voorkomen dat deze verordening een nadelig effect heeft op invoerdocumenten die zijn afgegeven of verbintenissen die zijn aangegaan vóór de inwerkingtreding van deze verordening,

HEEFT DE VOLGENDE VERORDENING

VASTGESTELD:

Artikel 1

  • 1. 
    Voor het in het vrije verkeer brengen van de in bijlage I opgenomen produkten van oorsprong uit de USSR moet een invoervergunning worden voorgelegd.

De invoervergunningen worden afgegeven door de Lid-Staten, binnen een jaarlijkse grens van 75 % van de hoeveelheden die in 1980 op hun grondgebied in het vrije verkeer zijn gebracht.

  • 2. 
    De bij Beschikking 81/1065/EEG vastgestelde contingenten worden wat betreft de in bijlage II opgenomen produkten van oorsprong uit de USSR met 50 % verminderd.
  • 3. 
    De invoervergunningen inzake de in bijlage II opgenomen produkten van oorsprong uit de USSR, waarvan het in het vrije verkeer brengen in bepaalde Lid-Staten aan kwantitatieve beperkingen is onderworpen overeenkomstig Verordening (EEG) nr. 3286/80 en waarvoor geen contingenten gelden krachtens Beschikking 81/1065/EEG, worden afgegeven door de betrokken Lid-Staten, binnen een jaarlijkse grens van 50 % van de hoeveelheden die in 1980 op hun grondgebied in het vrije verkeer zijn gebracht.
  • 4. 
    Het in het vrije verkeer brengen van de in bijlage II opgenomen produkten van oorsprong uit de USSR, andere dan die bedoeld in lid 2 en lid 3, wordt onderworpen aan kwantitatieve beperkingen. De invoervergunningen worden afgegeven door de Lid-Staten, binnen een jaarlijkse grens van 50 % van de hoeveelheden die in 1980 op hun grondgebied in het vrije verkeer zijn gebracht.

Artikel 2

Verordening (EEG) nr. 3286/80 is niet van toepassing op de bij de onderhavige verordening vastgestelde invoerregeling.

Artikel 3

De Lid-Staten stellen de Commissie onverwijld in kennis van de overeenkomstig artikel 1 ten opzichte van de USSR geopende contingenten.

Artikel 4

Deze verordening treedt in werking op de dag volgende op die van haar bekendmaking in het Publikatieblad van de Europese Gemeenschappen.

Deze verordening belet echter niet het in het vrije verkeer brengen van de hierboven bedoelde produkten op grond van vóór de...


Lees meer

Deze wettekst is overgenomen van EUR-Lex.

6.

Origineel voorstel

 

7.

Bronnen en disclaimer

Zie voor uitgebreidere informatie eventueel ook de volgende voor dit dossier gebruikte bronnen:

Dit dossier wordt iedere nacht automatisch samengesteld op basis van bovenstaande dossiers. Hierbij is aan de technische programmering veel zorg besteed. Een garantie op de juistheid van de gebruikte bronnen en het samengestelde resultaat kan echter niet worden gegeven.

 

8.

Uitgebreide versie

Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met de juridische context, de Europese rechtsgrond en de betrokken zaken van het Europees Hof van Justitie.

De uitgebreide versie is beschikbaar voor betalende gebruikers van de EU Monitor van PDC Informatie Architectuur.

9.

EU Monitor

Met de EU Monitor volgt u alle Europese dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.

De EU Monitor is ook beschikbaar in het Engels.