A. (André) Bosman - EU monitor

EU monitor
Zondag 17 november 2019
kalender

A. (André) Bosman

foto A. (André) Bosman vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

André Bosman (1965) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij was vlieginstructeur bij de Koninklijke Luchtmacht en was eerder vluchtcommandant en squadronvlieger. Hij werkte onder meer als liason officier op het hoofdkwartier van ISAF in Kaboel. De heer Bosman was voor de VVD bestuurlijk actief in Zeeland. Hij is defensiewoordvoerder (incl. verlenging van internationale missies) en woordvoerder Koninkrijksrelaties. Sinds november 2016 is hij voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

VVD
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

André (André)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maarn, 20 januari 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • liason officier, Hoofdkwartier ISAF (International Security Assistance Force) te Kaboel (Afghanistan), 2006
  • vlieginstructeur T38C te Sheppard Luchtmachtbasis (Texas, VS), van 2009 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/15)
  • voorzitter Nederlandse delegatie Interparlementaire Beneluxraad
  • lid Raad van Toezicht Mondia Scholengroep, van januari 2015 tot 18 februari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 november 2016 tot 22 november 2017
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 november 2017

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Engergiepoort, vanaf juni 2015
  • lid Comité van Aanbeveling Bevrijdingsmuseum te Nieuwdorp, vanaf januari 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2013 samen met Ronald van Raak (SP) een initiatiefnota uit over het Nederlandse Gemenebest: het Koninkrijk der Nederlanden van de toekomst. Dit gemenebest moet bestaan uit de gelijkwaardige soevereine landen Nederland, Curaçao, Aruba en Sint Maarten. (33.689)
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel in over wijziging van het Statuut van het Koninkrijk waardoor Curaçao en Sint Maarten zelfstandig kunnen kiezen voor beëindiging van de in het Statuut neergelegde rechtsorde (35.119)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.