Prof.Dr. C.F. (Caspar) van den Berg

foto Prof.Dr. C.F. (Caspar) van den Berg
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Caspar van den Berg (1980) is sinds 18 januari 2022 Eerste Kamerlid voor de VVD. Hij was visiting fellow aan Princeton University en universitair hoofddocent bij het Instituut Bestuurskunde van Universiteit Leiden. In 2017 werd hij hoogleraar bestuurskunde aan Rijksuniversiteit Groningen, Campus Fryslân en in 2021 in Leiden. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Van den Berg zich bezig met binnenlandse zaken, justitie en hoger onderwijs.

VVD
in de periode 2022-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Caspar Floris (Caspar)

geboorteplaats en -datum
Angerlo, 19 mei 1980

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/10)

  • research fellow, Princeton University (VS), van september 2013 tot juni 2014
  • gasthoogleraar School of Governance and Innovation, Technische Universiteit van Tallinn, van november 2014 tot januari 2015
  • universitair hoofddocent bestuurskunde, Universiteit Leiden Campus Den Haag, van februari 2015 tot 1 november 2017
  • hoogleraar bestuurskunde: global & local governance, Universiteit Groningen, Campus Fryslân te Leeuwarden, vanaf 1 november 2017
  • bijzonder hoogleraar transities in de publieke sector, Universiteit Leiden, vanaf 1 november 2021
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 januari 2022
  • (interim-)decaan RUG/Campus Fryslân, van 7 februari 2023 tot 1 januari 2024

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid bestuur Stichting Van Panhuys, vanaf 1 juli 2023
  • adviseur wetenschappelijke beurzen Prins Bernhard Cultuurfonds, vanaf januari 2018

vorige (2/8)
  • lid redactie Tijdschrift Bestuurskunde
  • lid redactie "Der moderne Staat - Zeitschrift für Public Policy, Recht und Management

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Parlementaire Assemblée van de Raad van Europa, vanaf 5 april 2022 (leider Nederlandse delegatie)
  • lid Parlementaire Assemblée van de Unie voor de Mediterrane Regio, vanaf 30 januari 2024

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.