Prof.Dr. P. (Peter) Ester

foto Prof.Dr. P. (Peter) Ester
bron: Website Christenunie.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter Ester (1953-2022) was van 7 juni 2011 tot zijn overlijden op 11 december 2022 Eerste Kamerlid voor de ChristenUnie i. Hij was lector arbeidsmarktvraagstukken en innovatief ondernemerschap aan de Hogeschool Rotterdam. Daarvoor was hij onder meer hoogleraar sociologie in Tilburg, directeur van onderzoeksinstituten, gasthoogleraar in de VS en plaatsvervangend kroonlid van de SER i. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met sociale zaken en werkgelegenheid, financiën en Koninkrijksrelaties.

ChristenUnie
in de periode 2011-2022: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Peter (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 5 juni 1953

overlijdensplaats en -datum
Baarn, 11 december 2022

3.

Partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • hoogleraar sociologie, Katholieke Universiteit Brabant (sinds 2002 Universiteit van Tilburg), van mei 1989 tot 1 augustus 2009
  • fellow en adjunct-professor, "VanRaalte Institute", Hope College te Holland (Michigan, VS), van maart 2007 tot april 2011
  • lector arbeidsmarktvraagstukken en innovatief ondernemerschap, Kenniscentrum Entrepreneurship & Business Innovation, Hogeschool Rotterdam, van januari 2010 tot 11 december 2022
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 11 december 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/21)

  • fellow IAB (Institut für Arbeitsmarkt- und Berufschforschung) te Nürnberg, van 2012 tot december 2022
  • lid bestuur Stichting International Christian University College, van 2014 tot december 2022

afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 december 2022
  • vicevoorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van 6 december 2019 tot december 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2011 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van de nieuwe Politiewet

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.