Ir. drs. G.A. (Gom) van Strien

foto Ir. drs. G.A. (Gom) van Strien
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Gom van Strien (1951) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de PVV i. Hij was directeur van de faculteit diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht en algemeen directeur van Universiteit Utrecht Holding BV. Hij is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor de Verzoekschriften. De heer Van Strien is financieel woordvoerder van de PVV-fractie. Sinds 24 november 2023 was hij twee dagen 'verkenner' in de kabinetsformatie.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Gommarus Adrianus (Gom)

geboorteplaats en -datum
Geertruidenberg, 10 juni 1951

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • directeur faculteit diergeneeskunde, (Rijks)universiteit Utrecht, van 1 januari 1990 tot 1 mei 2002
  • algemeen directeur "Universiteit Utrecht Holding" B.V., van 1 januari 2000 tot 1 juli 2009
  • algemeen directeur "Stichting Incubator Utrecht" (exploitatie bedrijfsverzamelgebouw "Alexander Numangebouw", Utrechts Science Park), van 1 mei 2002 tot 1 juli 2009
  • algemeen directeur "TrekhaakCentrum.nl" B.V. te Oosterhout, van 1 juni 2009 tot 31 maart 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/14)
  • lid Raad van Commissarissen "Simibio" B.V. te Utrecht, 2012 (Simibio BV is een early stage company, actief in de ontwikkeling van therapeutische monoklonale antilichamen)
  • 'verkenner' namens de Tweede Kamer bij kabinetsformatie, van 24 november 2023 tot 27 november 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie voor de Verzoekschriften (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 21 juni 2011
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als (in)formateur
  • Kreeg op 24 november 2023 van de Tweede Kamer het verzoek ten behoeve van het debat over de verkiezingsuitslag een verkenning te verrichten naar de verschillende opties om tot vorming van een kabinet te komen

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad na twee dagen terug als verkenner namens de Tweede Kamer, nadat er (in NRC) artikelen waren verschenen over zijn werkzaamheden in het verleden, waarin zijn integriteit in twijfel werd getrokken. Er bleek een aanklacht tegen hem te zijn ingediend vanwege oplichting en omkoping door zijn voormalige werkgever.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.