Ir. W. (Wiebe) Draijer

foto Ir. W. (Wiebe) Draijer
bron: Rabobank
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Wiebe Draijer (1965) was in 2012-2014 voorzitter van de SER. De heer Draijer is afgestudeerd als werktuigbouwkundige. Eerder was hij lid van het Innovatieplatform en managing partner Benelux bij adviesbureau McKinsey. In de periode 2014-2022 was hij bestuursvoorzitter van de Rabobank.

in de periode 2012-2014: voorzitter SER

1.

Voornaam (roepnaam)

Wiebe (Wiebe)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 27 augustus 1965

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • voorbereiding bestuursvoorzitterschap Rabobank Nederland, van 1 juli 2014 tot 1 oktober 2014
  • voorzitter Raad van Bestuur (groepsdirectie), Rabobank Nederland, van 1 oktober 2014 tot 1 oktober 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Leidde in 2013 met succes de besprekingen tussen kabinet, vakbonden, werkgeversorganisaties en milieuorganisaties over een energieakkoord

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.