M. (Matteo) Renzi - EU monitor

EU monitor
Maandag 18 november 2019
kalender

M. (Matteo) Renzi

foto M. (Matteo) Renzi vergrootglas
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Matteo Renzi (1975) was van 22 februari 2014 tot 13 december 2016 minister-president van ItaliŽ. Hij was voorman van de Democratische Partij, en is dat nu van de partij ItaliŽ Leeft. Hij volgde als premier zijn partijgenoot Enrico Letta op, nadat die het vertrouwen van zijn partij had verloren. Renzi was eerder burgemeester van Florence.

in de periode 2014-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Matteo)

2.

Personalia

land
ItaliŽ

geboorteplaats en -datum
Florence, 11 januari 1975

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

3.

Partij/stroming

partij
  • PPI (Partito Popolare Italiano, Italiaanse Volkspartij) (centrum/christendemocratisch), van 1996 tot 2002
  • DL (Democrazia Ť Libertŗ, Democratie is Vrijheid) (ook wel: La Margherita, de Margriet), van 2002 tot 2007
  • PD (Partido Democratica, Democratische Partij), van 2007 tot september 2019
  • IV (Italia Viva, ItaliŽ Leeft), vanaf september 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • president Provincie Florence, van 14 juni 2004 tot 22 juni 2009
  • burgemeester van Florence, van 22 juni 2009 tot 22 februari 2014
  • secretaris PD, van 15 december 2013 tot maart 2018
  • minister-president van de Republiek ItaliŽ, van 22 februari 2014 tot 13 december 2016

5.

Wetenswaardigheden

militaire dienst
  • rechten, Universiteit van Florence, tot 1996

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 zoon en 1 dochter

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.