J. (Jüri) Ratas - EU monitor

EU monitor
Zondag 15 december 2019
kalender

J. (Jüri) Ratas

foto J. (Jüri) Ratas vergrootglas
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Jüri Ratas (1978) is sinds 23 november 2016 minister-president van Estland. Hij werd kort daarvoor gekozen als voorzitter van de populistische/sociaal-liberale Estse Centrumpartij en volgde de liberaal Roivas op. Ratas was eerder burgemeester van Tallinn en sinds 2007 lid van het parlement.

in de periode 2016-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Jüri)

2.

Personalia

land
Estland

geboorteplaats en -datum
Tallinn, 2 juli 1978

3.

Partij/stroming

partij
EK (Eesti Keskerakond, Estse Centrumpartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • werkzaam in het bedrijfsleven
  • economisch adviseur van Edgar Savisaar, burgemeester van Tallinn en voorzitter van EK, van februari 2002 tot april 2003
  • loco-burgemeester van Tallinn, van april 2003 tot 15 november 2005
  • burgemeester van Tallinn, van 15 november 2005 tot 5 april 2007
  • lid Riigikogu (parlement), vanaf maart 2007 (vicevoorzitter)
  • leider EK, vanaf 5 november 2016
  • minister-president van Estland, vanaf 23 november 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Technische Universiteit te Tallinn
  • rechtsgeleerdheid, Universiteit van Tartu

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was staatssecretaris van milieu en parlementslid

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 dochter en 2 zonen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.