S. (Saulius) Skvernelis

Met dank overgenomen van Europa Nu.

Saulius Skvernelis (1970) was van 22 november 2016 tot 25 november 2020 minister-president van Litouwen. Hij is lid van de Litouwse Bond van Boeren en Groenen. Hij had geruime tijd leidinggevende posities bij de Litouwse politie en was in het kabinet-Butkevicius (2014-2016) minister van Binnenlandse Zaken.

in de periode 2016-2020: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Saulius)

2.

Personalia

land
Litouwen

geboorteplaats en -datum
Kaunus, 23 juli 1970

3.

Partij/stroming

partij
LVZS (Lietuvos Valstieciu ir Zaliuju Sajunga, Litouwse Bond van Boeren en Groenen) (nationalistisch-groen)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk assistent politierecht, Litouwse Academie voor Politicologie, van 1994 tot 1998
  • commissaris-inspecteur van politie te Trakai, van 1998 tot 1999
  • leidinggevende functies politie te Trakai, van 1999 tot 2008
  • plaatsvervangend commissaris-generaal van politie van Litouwen, van april 2008 tot februari 2011
  • commissaris-generaal van politie van Litouwen, van februari 2011 tot november 2014
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 11 november 2014 tot 22 april 2016 (kabinet-Butkevicius)
  • minister-president van Litouwen, van 22 november 2016 tot 25 november 2020

5.

Opleiding

academische studie
  • vervoerstechniek, Technische Universiteit van Vilnius, tot 1994
  • milieurecht, Mykolas-Romeris Universiteit te Vilnius, tot 2005
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.