S. (Sebastian) Kurz - EU monitor

EU monitor
Maandag 21 oktober 2019
kalender

S. (Sebastian) Kurz

foto S. (Sebastian) Kurz vergrootglas
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Sebastian Kurz (1986) was van 18 december 2017 tot en met 30 juni 2019 bondskanselier van Oostenrijk. Sinds 2017 is hij leider van de christendemocratische ÷VP (÷stenreichische Volkspartij). Zijn partij vormde een coalitieregering met de rechts-liberale FP÷. Kurz was in het kabinet-Kern (2013-2017) minister van Buitenlandse Zaken en daarvoor twee jaar staatssecretaris van integratie.

in de periode 2017-2019: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Sebastian)

2.

Personalia

land
Oostenrijk

geboorteplaats en -datum
Wenen, 27 augustus 1986

3.

Partij/stroming

partij
÷VP (÷sterreichische Volkspartij, Oostenrijkse Volkspartij) (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • voorzitter JVP (Jungen Volkspartei), van 2009 tot 2017
  • lid gemeenteraad van Wenen, van 2010 tot 2011
  • lid Landdag, regio Wenen, van 2010 tot 2011
  • lid parlement (Nationale Raad), 2013
  • staatssecretaris van Binnenlandse Zaken (belast met integratie), van 21 april 2011 tot 16 december 2013 (kabinet-Faymann I)
  • minister van Buitenlandse en Europese Zaken, van 16 december 2013 tot 18 december 2017 (kabinetten-Faymann II en Kern)
  • leider ÷VP, vanaf 15 mei 2017
  • minister-president (bondskanselier) van Oostenrijk, van 18 december 2017 tot 30 juni 2019

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten (niet voltooid), Universiteit van Wenen, vanaf 2005
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.