V.V. (Viorica) Dăncilă - EU monitor

EU monitor
Zondag 25 oktober 2020
kalender

V.V. (Viorica) Dăncilă

foto V.V. (Viorica) Dăncilă vergrootglas
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Viorica Dăncilă (1963) was van januari 2018 tot november 2019 minister-president van Roemenië. In 2009-2018 was zij lid van het Europees Parlement. Dăncilă maakte toen namens de "Partidul Social Democrat" deel uit van de Fractie Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten. Eerder werkte zij als mijnbouwkundig ingenieur bij een energiebedrijf en was zij docent.

in de periode 2018-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornamen (roepnaam)

Vasilica Viorica (Viorica)

2.

Personalia

land
Roemenië

geboorteplaats en -datum
Roșiorii de Vede, 16 december 1963

3.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ingenieur bij Petrom SA
  • docent Industriële Hogeschool
  • lid Europees Parlement, van 21 januari 2009 tot 28 januari 2018
  • voorzitter Sociaal-Democratische Vrouwenorganisatie, van oktober 2015 tot januari 2018
  • voorzitter Sociaaldemocratische Partij, van 27 mei 2019 tot 26 november 2019
  • minister-president Republiek Roemenië, van 29 januari 2018 tot 4 november 2019

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • Fractie van de Progressieve Alliantie van Socialisten en Democraten in het Europees Parlement

5.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • mijnbouw Instituut voor Petroleum en Gas te Ploeisti
  • politieke en bestuurlijke studie te Boekarest
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.