Drs. W.Th. (Pim) van Ballekom

foto Drs. W.Th. (Pim) van Ballekom
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Pim van Ballekom (1956) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hij was onder meer ambtenaar op het ministerie van Financiën, plaatsvervangend hoofd van eurocommissaris Frits Bolkestein i, financieel adviseur van de Nederlandse vertegenwoordiger bij de EU en vicevoorzitter van de Europese Investeringsbank. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Van Ballekom zich bezig met buitenlands beleid, Europese zaken en sociale zaken. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Wilhelmus Thomas (Pim)

geboorteplaats en -datum
Best, 2 december 1956

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1977

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • financieel raadadviseur Permanente Vertegenwoodiging bij de Europese Unie te Brussel, van 2006 tot 2010 (hoofd afdeling financiën en externe financiële betrekkingen)
  • lid Raad van Bestuur EIB (Europese Investeringsbank), van 2007 tot 2010
  • hoofd internationale public affairs, APG (ABP Pensioen Groep), van 5 november 2010 tot 1 januari 2012
  • vicepresident EIB (Europese Investeringsbank), van 1 januari 2012 tot 1 januari 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Stichting De Bloeme, vanaf 1 januari 2021
  • voorzitter Investment Comittee FARE Capital, vanaf 1 maart 2021

vorige
  • lid Raad van Advies DTEK, Oekraïense energiemaatschappij, van januari 2019 tot 1 januari 2023
  • lid Raad van Advies UNITEE, New European Business Confederation, van september 2018 tot 17 maart 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, vanaf 17 maart 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 27 juni 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2023 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet toekomst pensioenen

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.