L.P. (Lennart) van der Linden M.Sc

foto L.P. (Lennart) van der Linden M.Sc vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Lennart van der Linden (1983) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Tot 9 december 2020 was hij lid van FVD en sinds 14 december 2020 maakt hij deel uit van de fractie-Van Pareren i (sinds 15 februari 2021 fractie-Nanninga i). De heer Van der Linden was vier jaar wethouder van Barendrecht voor een lokale partij en is lid van de gemeenteraad van die gemeente. Sinds 2018 is hij trainer bij het Nederlands Debat Instituut. Eerder was hij werkzaam in de accountancy en control. De heer Van der Linden is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

FVD, fractie-Van Pareren (ex-FVD), fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Lennart Pieter (Lennart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 4 november 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Echt voor Barendrecht (lokale partij)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 9 december 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 24 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie-Van Pareren, van 14 december 2020 tot 15 februari 2021
  • fractie-Nanninga, vanaf 15 februari 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Barendrecht, vanaf 21 maart 2018
  • directeur/eigenaar Levadeli Holding BV, vanaf 14 juni 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand gemeente Barendrecht
  • trainer Nederlands Debat Instituut, vanaf 14 juni 2018

vorige (2/5)
  • voorzitter Gemeenschappelijke Regeling OMMIJ (als wethouder), tot 2016
  • lid algemeen bestuur Samenwerkingsverband Vastgoedinformatie Heffing en Waardebepaling (SVHW) (als wethouder)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 12 januari 2021
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 12 januari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.