Ir.ing. C.P.M. (Carla) Moonen

foto Ir.ing. C.P.M. (Carla) Moonen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website D66.nl / Carla Moonen
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Carla Moonen (1963) is sinds 11 juni 2019 lid van de D66-Eerste Kamerfractie. Zij is bestuursvoorzitter van de Koninklijke NLingenieurs en was dijkgraaf van het waterschap Brabantse Delta en raadadviseur bij het ministerie van Algemene Zaken. Mevrouw Moonen houdt zich als Eerste Kamerlid bezig met buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking, ruimtelijke ordening en sociale zaken. Zij is tevens fractiesecretaris.

D66
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Carla Petronella Micheline (Carla)

geboorteplaats en -datum
Weert, 5 april 1963

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • projectdirecteur ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van 1999 tot 2005
  • plaatsvervangend directeur Inspectie der Rijksfinanciën, ministerie van Financiën, van 2005 tot 2008
  • raadadviseur Kabinet van de minister-president, ministerie van Algemene Zaken, van 2008 tot 1 mei 2013
  • dijkgraaf Waterschap Brabantse Delta, van 1 mei 2013 tot 1 maart 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • parttime docent management van de leefomgeving, Hogere Agrarische School, vanaf 1 september 2020
  • lid (plaatsvervangend voorzitter) Raad van Commissarissen Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, vanaf 1 maart 2022

vorige (2/5)
  • lid Raad van Bestuur News Console, van 1 januari 2019 tot 1 juli 2021
  • gastdocent Hogere Agrarische School, van 1 september 2020 tot 1 september 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Parlementaire Assemblée van de Raad van Europa, vanaf 9 oktober 2023
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 4 juli 2023

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2023 woordvoerder van haar fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet toekomst pensioenen

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd bij de verkiezing door de D66-leden van de lijsttrekker bij de Eerste Kamerverkiezingen 2023 verslagen door Paul van Meenen. Zij kreeg ruim 40 procent van de stemmen.

uit de privésfeer
  • Afkomstig uit een agrarische familie in Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.