M. (Mette) Frederiksen

foto M. (Mette) Frederiksen
bron: Socialdemkratiet SD
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Mette Frederiksen (1977) is sinds 27 juni 2019 minister-president van Denemarken. Zij leidt een sociaaldemocratisch minderheidskabinet. Mette Frederiksen was eerder minister van Werkgelegenheid (2011-2014) en van Justitie (2014-2015). Sinds 2001 heeft zij zitting in het parlement. In 2005-2011 was zij vicefractievoorzitter.

in de periode 2019-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

Mette (Mette)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Aalborg, 19 november 1977

3.

Partij/stroming

partij
SD (Socialdemokraterne, Sociaaldemocraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • jeugdconsultant Deense vakbond, van 2000 tot 2001
  • lid parlement (Folketing), vanaf november 2001
  • minister van Werkgelegenheid, van 3 oktober 2011 tot 10 oktober 2014 (kabinet-Thorning-Schmidt)
  • minister van Justitie, van 10 oktober 2014 tot 28 juni 2015 (kabinet-Thorning-Schmidt)
  • minister-president van Denemarken, vanaf 27 juni 2019

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • vicefractievoorzitter SDP, van 2005 tot 2011

6.

Opleiding

academische studie
  • bestuurskunde en sociale wetenschappen, Universiteit van Aalborg
  • Afrikaanse studies, Universiteit van Kopenhagen

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 dochter en 1 zoon

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.