Dr. H. (Helena) Dalli

foto Dr. H. (Helena) Dalli
bron: wikimedia.commons
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Helena Dalli (1962) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Malta. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met gelijkheid. Mevrouw Dalli was in 1996-2019 parlementslid voor de sociaaldemocraten en verder onder meer minister voor Sociale Dialoog, Consumentenzaken en Burgerrechten, en voor Europese Zaken en Gelijkheid.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Helena)

2.

Personalia

land
Malta

geboorteplaats en -datum
Żabbar, 29 september 1962

3.

Partij/stroming

partij
PL (Partit Laburista, Arbeiderspartij) (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Parlement, vanaf 1996
  • parlementair secretaris voor vrouwenrechten, Kabinet van de minister-president, van 1996 tot 1998
  • minister voor Sociale Dialoog, Consumentenzaken en Burgerrechten, van 12 maart 2013 tot 5 juni 2017 (kabinet-Muscat)
  • minister voor Europese Zaken en Gelijkheid, van 9 juni 2017 tot 24 juli 2019 (kabinet-Muscat)
  • lid Europese Commissie, belast met gelijkheid, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

academische studie
  • politicologie en economie (Ph.D), Universiteit van Nottingham
  • politieke en sociale wetenschappen, Universiteit van Malta
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.