Ir. J.J. (Jan) Klink

foto Ir. J.J. (Jan) Klink
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan Klink (1985) was van 2 juni 2021 tot 6 december 2023 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie i. Tot 7 september 2021 verving hij tijdelijk Bas van 't Wout i. Hij was wethouder van de gemeente Wijdemeren. Eerder was hij werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken i en beleidsadviseur van toenmalig Tweede Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff i. Als Kamerlid hield hij zich vooral bezig met buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking. In 2023 was hij voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat.

VVD
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Johannes Jacobus (Jan)

geboorteplaats en -datum
Wittewierum (gem. Ten Boer), 18 februari 1985

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • senior beleidsadviseur directie Europees landbouw- en visserijbeleid, ministerie van Economische Zaken (en Klimaat), van maart 2011 tot januari 2016
  • senior beleidsadviseur, ministerie van Economische Zaken en Klimaat, van januari 2016 tot mei 2018
  • lid gemeenteraad van Wijdemeren, van maart 2018 tot 9 mei 2018
  • wethouder (van onder meer financiën, economische zaken, onderwijs, Omgevingswet) van Wijdemeren, van 9 mei 2018 tot 2 juni 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 juni 2021 tot 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 juni tot en met 7 september 2021 Bas van 't Wout als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • eigenaar "De Ossekamp", vanaf 1 maart 2016 (paardenstalling)

vorige (2/6)
  • lid bestuur BSWW (Belastingsamenwerking Stichtse Vecht, Weesp, Wijdemeren), van 1 november 2019 tot 1 februari 2021
  • voorzitter jury ondernemingsverkiezing Wijdemeren, van 1 augustus 2021 tot 10 maart 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 februari 2022 tot juni 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 juni 2023 tot 6 december 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.