A.C.M. (Ton) Raven

foto A.C.M. (Ton) Raven
bron: Stadspartij SGB
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ton Raven (1957) is sinds 19 januari 2021 lid (en voorzitter) van de Eerste Kamerfractie van de OSF i. Hij was wethouder van Sittard-Geleen en eerder van Geleen en was sinds 1990 actief in de lokale politiek. De heer Raven had bedrijven op het gebied van ICT en duurzame energie en was verder onder meer actief bij lokale omroepen en in de plaatselijke sportwereld.

OSF
in de periode 2021-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornaam (roepnaam)

(Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geleen, 3 november 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Stadspartij Sittard-Geleen-Born
  • Lokaal Limburg
  • OSF (Onafhankelijke Senaatsfractie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • algemeen directeur Mega Energy B.V., van mei 2017 tot februari 2020
  • wethouder (van onder meer bedrijfsvoering, financiën, juridische kwaliteit, euregionaal beleid, sport en mobiliteitsbeleid) van Sittard-Geleen, van 19 februari 2020 tot 19 januari 2021 (tevens locoburgemeester)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 19 januari 2021
  • fractievoorzitter OSF Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 19 januari 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter Beheersstichting Trefcentrum Geleen
  • voorzitter Stichting Dag van de Ouderen

vorige (2/6)
  • presentator Euregio Radio, van december 2015 tot maart 2016
  • presentator streekomroep Bie Os (radio), van juli 2018 tot februari 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.