Amendement Tielen over een voorhang bij het koninklijk besluit tot inwerkingtreding van artikel II

Dit amendement i is onder nr. 35 toegevoegd aan wetsvoorstel 36278 - Wet kwaliteitsregistraties zorg.

1.

Kerngegevens

Officiële titel Amendement van het lid Tielen over een voorhang bij het koninklijk besluit tot inwerkingtreding van artikel II
Document­datum 12-05-2025
Publicatie­datum 12-05-2025
Kenmerk 36278, nr. 35
Externe link origineel bericht

2.

Tekst

TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL

2

Vergaderjaar 2024-2025

36 278

Wijziging van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg in verband met het regelen van regie op kwaliteitsregistraties in de zorg en grondslagen om ten behoeve van die kwaliteitsregistraties bijzondere persoonsgegevens te kunnen verwerken (Wet kwaliteitsregistraties zorg)

Nr. 35

AMENDEMENT VAN het lid Tielen

Ontvangen 12 mei 2025

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

I

In artikel II, aanhef, vervalt “op een bij koninklijk besluit te bepalen tijdstip”.

II

Artikel IV wordt als volgt gewijzigd:

  • 1. 
    Voor de tekst wordt de aanduiding “1.” geplaatst.
  • 2. 
    Er wordt een lid toegevoegd, luidende:
  • 2. 
    De voordracht voor een koninklijk besluit tot inwerkingtreding van artikel II wordt niet eerder gedaan dan vier weken nadat het ontwerp aan beide kamers der Staten-Generaal is overgelegd.

Toelichting

Artikel II regelt de uitbreiding bij koninklijk besluit van de reikwijdte van het wetsvoorstel van medisch-specialistische zorg (msz) tot alle zorg. De Indiener heeft eerder gevraagd naar een beoogd tijdspad voor uitbreiding van het wetsvoorstel naar alle zorg maar tot op heden ontbreekt dit tijdspad. De indiener kan zich vinden in de uitbreiding van het wetsvoorstel naar andere domeinen van zorg maar merkt op dat er nog onduidelijkheden bestaan over deze uitbreiding waardoor inwerkingtreding per koninklijk besluit niet wenselijk wordt geacht. Met dit amendement regelt de indiener dat inwerkingtreding pas zal plaatsvinden als het koninklijk besluit eerst met voorhang aan beide Kamers zal worden gezonden, zodat het parlement vier weken gelegenheid heeft om vragen te stellen en eventuele wijzigingen voor te stellen.

Tielen


 
 
 

3.

Meer informatie

 

4.

EU Monitor

Met de EU Monitor volgt u alle Europese dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.

De EU Monitor is ook beschikbaar in het Engels.