Mr. C. (Coskun) Çörüz

foto Mr. C. (Coskun) Çörüz
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Spreekvaardig CDA-Tweede Kamerlid met een Turkse achtergrond. Was voor hij in 2001 in de Kamer kwam lid van de Commissie Gelijke Behandeling, juridisch medewerker op een advocatenkantoor en afdelingscoördinator onderwijszaken, juridische zaken en voorlichting van het Amsterdams Centrum voor Buitenlanders. Had al enige bekendheid gekregen als deelnemer aan het discussieprogramma Het Lagerhuis. In de Kamer fractiewoordvoerder integraal veiligheidsbeleid, justitie en politie. Verder hield hij zich bezig met internationaal recht en mensenrechten. Nadien directeur van een centrum dat zich bezighoudt met internationale kindontvoeringen.

CDA
in de periode 2001-2012: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Coşkun (Coşkun)

geboorteplaats en -datum
Konakören (Turkije), 15 augustus 1963, opmerking: elders: Abana

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • afdelingscoördinator onderwijszaken, juridische zaken en voorlichting, Amsterdams Centrum voor Buitenlanders
  • lid gemeenteraad van Haarlem, van 14 april 1998 tot 1 maart 2001
  • lid Commissie Gelijke Behandeling, vanaf 1 maart 2001
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 mei 2001 tot 20 september 2012
  • directeur Centrum IKO (Internationale Kinderontvoering), vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Missing Children Europe, vanaf mei 2015
  • voorzitter MfN (Mediatorsfederatie Nederland), vanaf januari 2019

vorige (2/21)
  • lid bestuur Parliamentarians for Global Action, van november 2010 tot 2012
  • lid TAJ (Transitie Autoriteit Jeugd), ministeries van VWS en Veiligheid en Justitie, van 1 april 2014 tot december 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter algemene commissie voor het Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 december 2005 tot maart 2007
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 2010 tot 20 september 2012

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Muziekcentrum Haarlem, omstreeks april 2006
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Keesings Historisch Archief, omstreeks maart 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over verruiming van de aansprakelijkheid voor gedragingen van minderjarigen in de leeftijd van veertien tot achttien jaar. Het wetsvoorstel ligt sinds 2012 bij de Eerste Kamer. (30.519)
  • Diende in 2007 samen met zijn fractiegenote Mirjam Sterk een initiatiefnota in over pleegzorg ('Gezin boven tehuis') (31.279)
  • Bracht in 2012 samen met Richard de Mos (PVV) en Tjeerd van Dekken (PvdA) een initiatiefnota uit over maatregelen ter bestrijding van voetbalvandalisme en ernstige overlast. Gepleit wordt onder meer voor aanscherping van de 'Voetbalwet' en afschaffing van de combicard. (33.281)
 

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.