Drs. R.J. (Reinette) Klever

foto Drs. R.J. (Reinette) Klever
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Reinette Klever (1967) is bedrijfseconome, die voor zij in de politiek kwam in binnen- en buitenland ervaring opdeed in de logistieke dienstverlening en meewerkte in het bedrijf van haar echtgenoot. Was een jaar Eerste Kamerlid en zat daarna vijf jaar in de Tweede Kamer (2012-2017), waar zij zich bezighield met economische zaken en curatieve zorg. Recentelijk was zij bestuurder van omroep Ongehoord Nederland. Zij is namens de PVV de beoogde minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

PVV
in de periode 2011-heden: kandidaat-minister, lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Reinette Joanne (Reinette)

geboorteplaats en -datum
Weesp, 21 juli 1967

2.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • diverse managementfuncties, Koninklijke Nedlloyd-groep in Rotterdam, Venlo en Santiago de Chili, van 1991 tot 1998
  • beheerder familievermogen, Asap Investment Holding BV, van 2004 tot september 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017
  • projectmanager en adviseur Asap Investment, vanaf december 2017
  • lid bestuur (belast met financiën), omroepvereniging "Ongehoord Nederland", vanaf 1 januari 2022

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • politiek commentator omroep "Ongehoord Nederland", vanaf februari 2022

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 20 september 2012

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2013 een motie van wantrouwen in tegen minister Schippers vanwege de aanpak van zorgfraude. De motie werd verworpen, waarbij alleen de fracties van PVV en SP voor stemden.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Presenteerde voor omroep Ongehoord Nederland een zwartepietenjournaal

uit de privésfeer
  • Vermeldde als functie 'vermogensbeheerder', maar feitelijk betrof dit slechts het beheer van een familievermogen. Het op haar adres gevestigde bedrijf 'Asap Investment Holding BV' had geen vergunning van de AFM voor het beheren van vermogen van derden.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.