Mr.Drs. R.E. (Roald) van der Linde - EU monitor

EU monitor
Vrijdag 6 december 2019
kalender
foto Mr.Drs. R.E. (Roald) van der Linde vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Roald van der Linde (1968) is sinds 7 september 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD†i. Eerder was hij dat van 8 november 2012 tot 23 maart 2017. Hij was director van Netherlands Financial Investments. Daarvoor werkte hij als ambtenaar op financiŽn (projectleider team ABN AMRO) en als ambassademedewerker in Washington. In de Tweede Kamer is de heer Van der Linde woordvoerder financiŽle markten, financieel toezicht, staatsdeelnemingen, AOW en pensioenstelsel. Tevens houdt hij zich bezig met burgemeestersbenoemingen.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Roald Erwin (Roald)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 22 november 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1982

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • beleidsmedewerker Ministerie van FinanciŽn Ďkredietcrisis en projectleider team ABN Amro', van 2008 tot 2011
  • director NLFI (Netherlands Financial Investments), van 2011 tot november 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Kascommissie, remonstrantse kerk Rotterdam, vanaf 2012
  • secretaris Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, vanaf 16 november 2017

vorige (2/5)
  • lid bestuur Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting), van 2013 tot 2014
  • voorzitter Stichting "Vrienden Van Nellefabriek", van 1 januari 2014 tot 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 2016 tot 23 maart 2017

comitťs van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Raad van Aanbeveling 'Pensioenpoort' (periodieke bijeenkomst van pensioenprofessionals in Nieuwspoort), vanaf 12 februari 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariŽr (2/3)
  • Bracht in 2016 samen met Ybeltje Berckmoes een initiatiefnota uit over beschermd wonen (34.601)
  • Diende in 2017 samen met Ronald van Raak (SP), Wouter Koolmees (D66), Roos Vermeij (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA) en Ronald van Vliet een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de Wet op de parlementaire enquÍte 2008 in verband met de evaluatie van die wet (34.683)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.