M.I. (Mariya) Gabriel - EU monitor

EU monitor
Zaterdag 11 juli 2020
kalender

M.I. (Mariya) Gabriel

foto M.I. (Mariya) Gabriel vergrootglas
bron: Europees Parlement
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Mariya Gabriel (1979) is vanaf 4 juli 2017 lid van de Europese Commissie i namens Bulgarije. In de Commissie-Von der Leyden heeft zij de portefeuille innovatie en jeugdzaken. In de Commissie-Juncker i was zij belast met digitale economie en maatschappij. Mevrouw Gabriel was in 2009-2017 lid van het Europees Parlement voor de christendemocratische partij GERB en vicevoorzitter van de EVP-fractie in het Europees Parlement.

in de periode 2017-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Ivanova (Mariya)

2.

Personalia

land
Bulgarije

geboorteplaats en -datum
Gotse Delchev, 20 mei 1979

3.

Partij/stroming

lid tussentijds gevormde fractie(s)
GERB (Grazdani za Ewropejsko Razwitie na Balgaria, Burgers voor een Europese Ontwikkeling van Bulgarije) (centrum-rechts, christendemocratisch)

fractie Europees Parlement
EVP (Europese Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • onderzoeksassistent en docent, wetenschapper IEP (Instituut voor Politieke Studies) te Bordeaux, van 2004 tot 2008
  • betrokken bij de gelijke rechtenagenda, Europese Werkgelegenheidsstrategie 2004-2008
  • parlementair secretaris GERB-parlementsleden, Europees Parlement, van 2008 tot 2009
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 4 juli 2017
  • lid Europese Commissie, belast met digitale economie en maatschappij, van 4 juli 2017 tot 1 december 2019 (Commissie-Juncker)
  • lid Europese Commissie, belast met innovatie en jeugdzaken, vanaf 1 december 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Opleiding

hoger beroepsonderwijs
  • dr Petar Beron Language School (French section), Kyustendil, Bulgaria, van 1992 tot 1997

academische studie
  • Plovdiv Universiteit Paisii Hilendarski, van 1997 tot 2001
  • vergelijkende politiek en internationale betrekkingen

promotie
  • politieke wetenschappen te Bordeaux, van 2002 tot 2003

6.

Publicaties van/over

website
http://www.europarl.europa.eu/meps/nl/96848/MARIYA_GABRIEL_home.html

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.