Drs. T. (Tanja) Klip-Martin

foto Drs. T. (Tanja) Klip-Martin
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tanja Klip (1954) is sinds 12 juli 2016 lid van VVD-fractie in de Eerste Kamer i. Zij was in 2013-2021 dijkgraaf van het waterschap Vallei en Veluwe en was daarvoor onder meer wethouder in Coevorden en gedeputeerde in Drenthe. Mevrouw Klip is opgeleid als kunsthistorica en werkte onder meer bij het Noord-Brabants Museum. Als Eerste Kamerlid voert zij onder meer het woord over energie/mijnbouw, klimaat, waterstaat en infrastructuur en onderwijs en wetenschappen.

VVD
in de periode 2016-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Tanja (Tanja)

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 30 maart 1954

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • wethouder (van welzijn, onderwijs, kunst en cultuur en sport) van Coevorden, van 9 april 2002 tot 9 februari 2005
  • lid Gedeputeerde Staten (onder meer belast met bodem en ondergrond, lucht, milieu, ontgrondingen, water en waterschappen, klimaat en energie, cultuur en personeel en organisatie) van Drenthe, van 9 februari 2005 tot 1 maart 2013
  • dijkgraaf waterschap Vallei en Veluwe, van 1 maart 2013 tot 1 januari 2021
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juli 2016
  • eigenaar WijsBestuur, vanaf 1 juli 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter bestuur Stichting Nationaal Dakenplan, vanaf 29 juli 2021
  • lid bestuur Vereniging van oud-dijkgraven, vanaf 13 september 2021

vorige (2/32)
  • voorzitter jury WOW-prijs, van 1 januari 2017 tot 1 januari 2018
  • lid jury Gouden Piramide (Rijksprijs), van 1 januari 2018 tot 1 januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 januari 2022 tot 27 juni 2023

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Delft. Woont sinds 1994 in Drenthe.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.