Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martels - EU monitor

EU monitor
Maandag 27 januari 2020
kalender
foto Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martels vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Maurits von Martels (1960) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Hij is eigenaar van een melkveehouderij en was wethouder en locoburgemeester van de gemeente Dalfsen. De heer von Martels is woordvoerder glastuinbouw, gewasbescherming, natuur, visserij, milieu, externe veiligheid, circulaire economie, vrijetijdseconomie, sport, biotechnologie, dierenproeven, milieu, externe veiligheid biobrandstoffen en nucleaire veiligheid.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Maurits Rolof Hubertus Marie (Maurits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dalfsen, 10 november 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Dalfsen, van 27 maart 2014 tot 19 mei 2014
  • wethouder (van welzijn, jeugdbeleid, sport, cultuur, recreatie, toerisme, onderwijs, volksgezondheid en kernenbeleid) en locoburgemeester van Dalfsen, van 19 mei 2014 tot 18 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid commissie onderwijs, cultuur en sport, VNG

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • De familie kwam oorspronkelijk uit Duitsland en werd in 1721 in de Duitse rijksadelstand verheven. In 1964 werd de familie in de Nederlandse adelstand opgenomen.
  • Zijn echtgenote is fysiotherapeut

verkiezingen
  • Werd in 2017 met 21.510 voorkeurstemmen gekozen

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.